Historia

Nasza historia, a raczej Willi JANINA przy ulicy Słonecznej, zaczyna się od spaceru. Jan, bo tak było na imię temu, który pokierowany miłością postanowił kupić dom, na którego elewacji dostrzegł imię swojej ukochanej Janiny – potraktował to jako znak i tak Janina w wielu sercach stała się symbolem rodzinnego ogniska. Oboje wiedzieli, że to nie może być przypadek, że to właśnie tutaj zacznie się ich kolejna wspólna przygoda.

Od samego początku Dom wypełniały słoneczne uśmiechy mieszkańców – jednego, dwóch, trzech pokoleń. Obiady, śniadania i kolacje, urodziny, święta i (nie)zwykłe spotkania to właśnie tradycję „spędzania wspólnie czasu” kultywujemy w Republice Słonecznej. Nie ważne co świętujemy ważne z kim. Liczy się miłość, a także domowe jedzenie, które umili długie godziny wspólnych rozmów przy stole, a płomień, który rozpalili Janina i Jan ogrzeje wszystkich tych, którzy odwiedzą Willę przy Słonecznej. Duch babci Janki czuwa – Dobra Atmosfera gwarantowana !!!

P.S. babcia dożyła sędziwego wieku 107 lat większość swojego życia spędzając w przychylnych murach tej willi, skończyła studia prawnicze jeszcze przed wojną a po niej wychowała sześcioro dzieci i doczekała się licznych wnuków i prawnucząt. Teraz żyje tu 4 pokolenie kobiet ze Słonecznej we wcieleniu naszej córki (prawnuczki Janiny) Balbiny – dzieli je niemal STO lat (1912-2010)